O nás

Na začátku byly kachle…

O nás

Nápad, který se zrodil v roce 1997 v Raděticích u Bechyně, nám roste pod rukama už více než 25 let. Za tu dobu jsme nastřádali mnoho zkušeností i znalostí a výrobky dodáváme do kamnářských firem v celé České republice i v zahraničí – ať už sousedům do Polska a Německa, nebo například do Skandinávie či Chorvatska. Stále ale zůstáváme malou dílnou s citem pro kreativitu a nestandardní přání našich zákazníků. Oba jsme keramici nejen srdcem, ale také vzděláním – středoškolským i vysokoškolským.

Tradičně i moderně

Jsme manufaktura, jejíž část produkce je stále tradiční, hodící se do rustikálnějších staveb. Vycházíme z původních vzorů, které jsou v Evropě zakořeněné, současně ale ruku v ruce spolupracujeme s předními designéry a podle nich vytváříme nové, moderní, designové kousky. Byli jsme první v České republice, kdo začal s výrobou velkoplošných kachlů, které jsou vhodné pro modernější stavby.

Ačkoliv je největší část našeho sortimentu vyráběna sériově, s radostí vyhovíme i někomu, kdo přijde se starým kachlem v ruce či bude chtít vyvzorovat něco úplně nového.

Ctíme tradici

Kachle u nás vznikají tradiční technologií lití do sádrových forem. Nebráníme se ale ani současnému trendu, kde se kachle vracejí ke své původní podobě, a tedy i jiným výrobním technologickým postupům, jako je například formování z hlíny. 

K více než dvěma desítkám základních tvarů kachlů jsme postupně přidali kachle historické a samozřejmě vyrábíme i půlkachle, různé druhy rohů, kachle radiální či například různé ozdobné pásky a spoustu dalších. 

Než vyšleme kachel do světa, projde rukama několika lidí. Od ručního lití přes retuš až po případné ruční malování. U nás prostě nevyrábějí kachle stroje, ale zlaté české ručičky.

Glazurujeme na přání

Stejnou pružnost si zachováváme, i když přijde řada na glazury. Standardně nabízíme 90 glazur, nicméně reálně jich používáme daleko více. Pokud tedy někdo přinese starý kachel, jehož barva už se dávno nevejde do běžné škály odstínů, hledáme glazury nové. 

Stejně tak, pokud vyrábíme kamna na zámek, zdržíme se běžné techniky, kdy se glazura na kachel stříká, a vrátíme se na chvíli do minulosti k původnímu způsobu polévání. Když přijde na dekoraci, s radostí sáhneme i po engobách či kachle zlatíme nebo ručně malujeme.